Adnan Mendes Çalıştayına Söke Katkısı

SÖKE 20.09.2023 - 10:24, Güncelleme: 20.09.2023 - 10:26
 

Adnan Mendes Çalıştayına Söke Katkısı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü 16 bilim katılımlı Adnan Menderes Çalıştayı düzenledi.
Türkiye’de ilk defa Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Rektör Prof. Dr. Bülent Kent’in himayelerinde Prof. Dr. Turan Akkoyun’un başkanlığında düzenlenen, on altı bilim katılımlı Adnan Menderes Çalıştayı açılışı, fonksiyonu, sunumu ve raporlandırma aşamalarında Söke’nin katkısı dikkat çekti. Söke İşletme Fakültesi Dekanı ve ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem’in de iştirak ettiği açılış sonrası gerçekleşen üç oturumdan Dış İşleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu Oturumunu Söke Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Pınar Zarif Tapkan Yönetti. Başvekil Adnan Menderes Oturumunda da Söke Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Burcu Pakalın ve aynı okul öğretmeni Dilek Seçkin “Adnan Menderes: Genelden Özel Eğitimi” kapsamlı sunumunda Söke’den örneklendirmelerde bulundular. Maliye Bakanı Hasan Polatkan Oturumunda da ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gülfer Doğan Pekince 1950’li yılların salgın hastalıkları ve Merhum Başvekilin çözüm hamlelerini bilim insanlarıyla paylaştı. Sunumların ardından takriben beş saatlik disiplinler arası işbirliği ile gerçekleşen Adnan Menderes Çalıştayı Sonuç Raporu hazırlanıp müşterek bildiri halinde okundu. Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Turan Akkoyun “hem sorumluluğumuzu, hem de görevimizin bilincinde olarak akademik çalışmalarımıza ara vermeden sürdürüyoruz” diyerek etkinliğin her aşamasında katkı sağlayanlara teşekkür etti. Söke Olay
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü 16 bilim katılımlı Adnan Menderes Çalıştayı düzenledi.

Türkiye’de ilk defa Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Rektör Prof. Dr. Bülent Kent’in himayelerinde Prof. Dr. Turan Akkoyun’un başkanlığında düzenlenen, on altı bilim katılımlı Adnan Menderes Çalıştayı açılışı, fonksiyonu, sunumu ve raporlandırma aşamalarında Söke’nin katkısı dikkat çekti.

Söke İşletme Fakültesi Dekanı ve ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem’in de iştirak ettiği açılış sonrası gerçekleşen üç oturumdan Dış İşleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu Oturumunu Söke Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Pınar Zarif Tapkan Yönetti.

Başvekil Adnan Menderes Oturumunda da Söke Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Burcu Pakalın ve aynı okul öğretmeni Dilek Seçkin “Adnan Menderes: Genelden Özel Eğitimi” kapsamlı sunumunda Söke’den örneklendirmelerde bulundular.

Maliye Bakanı Hasan Polatkan Oturumunda da ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gülfer Doğan Pekince 1950’li yılların salgın hastalıkları ve Merhum Başvekilin çözüm hamlelerini bilim insanlarıyla paylaştı.

Sunumların ardından takriben beş saatlik disiplinler arası işbirliği ile gerçekleşen Adnan Menderes Çalıştayı Sonuç Raporu hazırlanıp müşterek bildiri halinde okundu.

Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Turan Akkoyun “hem sorumluluğumuzu, hem de görevimizin bilincinde olarak akademik çalışmalarımıza ara vermeden sürdürüyoruz” diyerek etkinliğin her aşamasında katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Söke Olay

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sokeolay.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.