İstasyon Caddesi Söke’ye yakışır hale gelecek

SÖKE (Web Sitesi) - Web Sitesi | 19.07.2023 - 13:38, Güncelleme: 19.07.2023 - 13:42
 

İstasyon Caddesi Söke’ye yakışır hale gelecek

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’dan, İstasyon Caddesi'nde başlatılan çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.
Söke şehir merkezinin en işlek caddelerinden olan İstasyon Caddesi’nde yenileme çalışmaları başladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında, İstasyon Caddesi baştanbaşa yenilenecek. Demirköprü tarafından başlatılan yenileme çalışmasının iki etapta planlandığı ifade edildi. Caddede Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt söküm çalışmaları başlatılırken, ilk olarak ASKİ tarafından yağmur suyu ve kanalizasyon, diğer kurumlar tarafından doğalgaz ve internet gibi altyapı çalışmaları yapılacak. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise üstyapı çalışmalarına geçilecek. Akkentli, "İstasyon Caddesi'ndeki çalışmalar okullar açılana kadar tamamlanmış olacak" İstasyon Caddesi’nin Söke’nin gözbebeği, ana arterlerinden birisi olduğunu belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, çalışma zamanlamasının cadde üzerinde bulunan esnaflar ve vatandaşlarla yapılan anketle, fikir birliği içinde belirlendiğini söyledi.  Projenin okulların açılma dönemine kadar tamamlanmasını hedeflediklerini söyleyen Fatih Akkentli; “Caddenin altyapısı ASKİ, doğalgaz, internet ve telefon çalışmaları yapılıp, üstyapı çalışmalarına geçilecek. Esnaflarımız ve vatandaşlarımızın görüşleri alınarak plan ve program yaptık. Çalışmalar Akbank’tan Değirmen Caddesi’ne, oradan da Pullukçu Sokağa olmak üzere iki etapta planlandı. Trafik akışının yürümesi, esnaflarımızın alışverişini etkilememek üzere iki periyotta düşündük. Çalışmalar hızla başladı. Güvenlik tedbirleri ve önlemler alındı, levhalarımız konuldu, Emniyetimizle beraber uyumu bir şekilde çalışıyoruz. Tamamlandığında Sökemize yakışır, çok güzel bir cadde olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Caddenin sonunda Söke Belediyemizden, Büyükşehir’e geçen eski zirai donatım depoları alanında ve yakınında bulunan eski TARİŞ alanında otopark çalışmalarımız var. Bölgenin ve İstasyon Caddesi’nin otopark yoğunluğunu alacak. Otoparkların da Ocak ayında tamamlanması hedefleniyor” diye konuştu. Başkan Arıkan; “Özlem Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” ‘Söke’nin gözbebeği İstasyon Caddesi ile ilgili, halkımızın yıllardır yenilenmesi yönünde isteği vardı’ diyen Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; Özlem Başkan’ın talimatı ve desteği ile çalışmaların başladığını söyledi. Başkan Arıkan; “İstasyon Caddesi’nde çalışmalar inşallah en yakın sürede bitecek. Ardından da iki adet otopark ve inşallah otogar da hizmete girecek. Özlem Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Halkımızdan biraz sabır bekliyorum. Biz de Söke Belediyesi olarak her türkü desteği vermeye hazırız. Elbirliği ile inşallah bu dönemi tamamlayacağız” dedi. Söke Olay      
Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’dan, İstasyon Caddesi'nde başlatılan çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.
Söke şehir merkezinin en işlek caddelerinden olan İstasyon Caddesi’nde yenileme çalışmaları başladı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında, İstasyon Caddesi baştanbaşa yenilenecek.
Demirköprü tarafından başlatılan yenileme çalışmasının iki etapta planlandığı ifade edildi.
Caddede Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt söküm çalışmaları başlatılırken, ilk olarak ASKİ tarafından yağmur suyu ve kanalizasyon, diğer kurumlar tarafından doğalgaz ve internet gibi altyapı çalışmaları yapılacak.
Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise üstyapı çalışmalarına geçilecek.
Akkentli, "İstasyon Caddesi'ndeki çalışmalar okullar açılana kadar tamamlanmış olacak"
İstasyon Caddesi’nin Söke’nin gözbebeği, ana arterlerinden birisi olduğunu belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, çalışma zamanlamasının cadde üzerinde bulunan esnaflar ve vatandaşlarla yapılan anketle, fikir birliği içinde belirlendiğini söyledi. 
Projenin okulların açılma dönemine kadar tamamlanmasını hedeflediklerini söyleyen Fatih Akkentli; “Caddenin altyapısı ASKİ, doğalgaz, internet ve telefon çalışmaları yapılıp, üstyapı çalışmalarına geçilecek. Esnaflarımız ve vatandaşlarımızın görüşleri alınarak plan ve program yaptık. Çalışmalar Akbank’tan Değirmen Caddesi’ne, oradan da Pullukçu Sokağa olmak üzere iki etapta planlandı. Trafik akışının yürümesi, esnaflarımızın alışverişini etkilememek üzere iki periyotta düşündük. Çalışmalar hızla başladı. Güvenlik tedbirleri ve önlemler alındı, levhalarımız konuldu, Emniyetimizle beraber uyumu bir şekilde çalışıyoruz. Tamamlandığında Sökemize yakışır, çok güzel bir cadde olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Caddenin sonunda Söke Belediyemizden, Büyükşehir’e geçen eski zirai donatım depoları alanında ve yakınında bulunan eski TARİŞ alanında otopark çalışmalarımız var. Bölgenin ve İstasyon Caddesi’nin otopark yoğunluğunu alacak. Otoparkların da Ocak ayında tamamlanması hedefleniyor” diye konuştu.
Başkan Arıkan; “Özlem Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”
‘Söke’nin gözbebeği İstasyon Caddesi ile ilgili, halkımızın yıllardır yenilenmesi yönünde isteği vardı’ diyen Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; Özlem Başkan’ın talimatı ve desteği ile çalışmaların başladığını söyledi.
Başkan Arıkan; “İstasyon Caddesi’nde çalışmalar inşallah en yakın sürede bitecek. Ardından da iki adet otopark ve inşallah otogar da hizmete girecek. Özlem Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Halkımızdan biraz sabır bekliyorum. Biz de Söke Belediyesi olarak her türkü desteği vermeye hazırız. Elbirliği ile inşallah bu dönemi tamamlayacağız” dedi.
Söke Olay
 
 
 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sokeolay.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.