Milet'te tarih yeniden canlandı

EĞİTİM (Web Sitesi) - Web Sitesi | 08.05.2023 - 17:52, Güncelleme: 08.05.2023 - 20:12
 

Milet'te tarih yeniden canlandı

Tübitak tarafından desteklenen Milet Yönetim, Siyaset, Felsefe Okulu Milet Antik Kenti'nde yapıldı
Adnan Menderes Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Profesör Fatma Neval Genç'in yürütücüsü olduğu, Milet Okulu 5-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Milet Antik Kenti'nde Türkiye’deki farklı üniversitelerden gelen akademisyen, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından 3 gün boyunca siyaset bilimi, yönetim ve felsefe alanında dersler yapıldı. Profesör Fatma Neval Genç proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, felsefenin doğduğu yer olarak kabul edilen Milet’te ikincisini düzenledikleri etkinlikle, Milet’i ve Aydın’daki diğer antik kentleri bilimsel bakış açısıyla ele almayı ve tanıtmayı amaçladıklarını söyledi. Milet antik kentinde ders işlemenin keyfini yaşayan katılımcılar 3 gün boyunca, Profesör Harun Tepe'den (Hacettepe Üniversitesi) “Antikçağdan Günümüze Adalet Kavramı”, Profesör A. Kadir Çüçen'den (Uludağ Üniversitesi) “Milet’li Filozoflarla Mitos’tan Logos’a Yolculuk”, Profesör Berfin Kart Tepe'den (ADÜ) “Aristoteles’te Etik ve Politika”, Profesör Ali Osman Gündoğan'dan (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi) “Mitos’tan Logos’a İki Örnek: Nietzsche ve Camus”, Profesör Tuğba Eroğlu'dan (Selçuk Üniversitesi) “Kent ve Yönetim”, Profesör Cengiz İskender Özkan'dan (ADÜ) “Platon ve Çağdaş Bilim Felsefesi”, Profesör Fatma Neval Genç'den (ADÜ) “Kamu Yönetiminde Etik”, Profesör Nilüfer Negiz'den (Süleyman Demirel Üniversitesi), “Kent ve Kamusallık”, Profesör Murat Çekilmez'den (ADÜ) “Arkeolojik Açıdan  Miletos ve Priene”, Doçent  Aysun Gür'den (ADÜ), “Antik Çağda Sanat” konulu dersler aldılar. Projede, Söke Tarih Araştırmaları Derneği ile Didim ve Selçuk Felsefe Grupları da dinleyici olarak yer aldı. Söke Olay
Tübitak tarafından desteklenen Milet Yönetim, Siyaset, Felsefe Okulu Milet Antik Kenti'nde yapıldı

Adnan Menderes Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Profesör Fatma Neval Genç'in yürütücüsü olduğu, Milet Okulu 5-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Milet Antik Kenti'nde Türkiye’deki farklı üniversitelerden gelen akademisyen, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından 3 gün boyunca siyaset bilimi, yönetim ve felsefe alanında dersler yapıldı.

Profesör Fatma Neval Genç proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, felsefenin doğduğu yer olarak kabul edilen Milet’te ikincisini düzenledikleri etkinlikle, Milet’i ve Aydın’daki diğer antik kentleri bilimsel bakış açısıyla ele almayı ve tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

Milet antik kentinde ders işlemenin keyfini yaşayan katılımcılar 3 gün boyunca, Profesör Harun Tepe'den (Hacettepe Üniversitesi) “Antikçağdan Günümüze Adalet Kavramı”, Profesör A. Kadir Çüçen'den (Uludağ Üniversitesi) “Milet’li Filozoflarla Mitos’tan Logos’a Yolculuk”, Profesör Berfin Kart Tepe'den (ADÜ) “Aristoteles’te Etik ve Politika”, Profesör Ali Osman Gündoğan'dan (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi) “Mitos’tan Logos’a İki Örnek: Nietzsche ve Camus”, Profesör Tuğba Eroğlu'dan (Selçuk Üniversitesi) “Kent ve Yönetim”, Profesör Cengiz İskender Özkan'dan (ADÜ) “Platon ve Çağdaş Bilim Felsefesi”, Profesör Fatma Neval Genç'den (ADÜ) “Kamu Yönetiminde Etik”, Profesör Nilüfer Negiz'den (Süleyman Demirel Üniversitesi), “Kent ve Kamusallık”, Profesör Murat Çekilmez'den (ADÜ) “Arkeolojik Açıdan  Miletos ve Priene”, Doçent  Aysun Gür'den (ADÜ), “Antik Çağda Sanat” konulu dersler aldılar.

Projede, Söke Tarih Araştırmaları Derneği ile Didim ve Selçuk Felsefe Grupları da dinleyici olarak yer aldı.

Söke Olay

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sokeolay.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.