Başkan Arıkan'dan erken mesai!

SÖKE (Web Sitesi) - Web Sitesi | 04.07.2023 - 13:55, Güncelleme: 04.07.2023 - 13:58
 

Başkan Arıkan'dan erken mesai!

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, günlük mesaisine sabah saat 07.30'da Fevzipaşa Mahallesi semt pazarında başladı.
Başkan Arıkan, Fevzipaşa Mahallesi'nde sabahın erken saatlerinde pazar tezgahlarını açan pazarcı esnafı ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Pazarcı esnafı ve vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyen Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan,  vatandaşların bazı sorunlarını ise ilgili müdürleri arayarak verdiği talimatlarla çözüme kavuşturdu. “Hızlı Girdik. Aynı tempo ve inançla devam edeceğiz” Vatandaşlardan gelen sorunları samimiyetle cevaplandıran Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, “Daha 8.nci iş günüm benim. Hızlı girdik. Ama aynı tempo ve inançla çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki 9 ay boyunca hep böyle olacak” dedi. “Temizlik İşlerinden 15 dakikada çözüm istedi” Fevzipaşa Mahallesi meydanında çöp konteynerleri etrafında biriken atıkları gören Başkan Arıkan, Temizlik İşleri Müdürü Lütfiye Öner’i görüntülü aradı. Dağılmış çöpleri görüntülü gösteren Başkan Arıkan, sorunun çözümü için talimatını ve 15 dakika zaman verdi. Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gelerek temizlik çalışmasını anında yaptı, çözüme kavuşuldu. “Sivrisinek sorunu çözülecek” Kısa sürede yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi veren Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, “Sivrisinek sorunu ile ilgili 8 olan ilaçlama araç sayısını bir günde 12’ye çıkardık. Tatil yok. İnşallah en kısa sürede çözeceğiz” dedi. “Başıboş Keçiler ve Köpeklere çözüm getirildi” Söke’nin önemli sorunlarından biri olan başıboş keçilerin bu hafta İlçe Emniyeti ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile toplatılacağını belirten Başkan Arıkan; başıboş köpekleri de toplamaya başladık. Şu ana kadar 50-60 civarında köpek alınarak Büyükşehir ve Kuşadası barınaklarına götürüldü” dedi. Önümüzdeki süreçte ilk hedefin yeni köpek barınağının yapımı olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Proje hazır, yakın zamanda ihaleye çıkılacak” dedi. “Problemlerle değil, projelerle gündemde olacağız” ‘Çarşamba pazarının üzeri kapanıyor, Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın zamanda İstasyon Caddesi düzenleme çalışmaları başlayacak, bizim de yapacağımız asfaltlama çalışmaları da gündemimizde var’ diyen Başkan Arıkan; “önümüzdeki süreçte problemlerle değil, projelerle gündemde olacağız” dedi. “Efes Sineması proje çalışmaları başlatıldı” Efes Sineması’nın restorasyon çalışmaları içinde adım attıklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Proje çalışmalarımız başladı. İnşallah, Valilikten de destek alacağız. Efes Sineması çok kıymetli ve çok önemli bir değer. Söke’nin ve Söke Belediyesi’nin malı. Rahmetli Başkanımız Söke’ye kazandırdı. Güzel olacak” diye konuştu. Söke Olay  
Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, günlük mesaisine sabah saat 07.30'da Fevzipaşa Mahallesi semt pazarında başladı.

Başkan Arıkan, Fevzipaşa Mahallesi'nde sabahın erken saatlerinde pazar tezgahlarını açan pazarcı esnafı ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Pazarcı esnafı ve vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyen Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan,  vatandaşların bazı sorunlarını ise ilgili müdürleri arayarak verdiği talimatlarla çözüme kavuşturdu.

“Hızlı Girdik. Aynı tempo ve inançla devam edeceğiz”

Vatandaşlardan gelen sorunları samimiyetle cevaplandıran Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, “Daha 8.nci iş günüm benim. Hızlı girdik. Ama aynı tempo ve inançla çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki 9 ay boyunca hep böyle olacak” dedi.

“Temizlik İşlerinden 15 dakikada çözüm istedi”

Fevzipaşa Mahallesi meydanında çöp konteynerleri etrafında biriken atıkları gören Başkan Arıkan, Temizlik İşleri Müdürü Lütfiye Öner’i görüntülü aradı. Dağılmış çöpleri görüntülü gösteren Başkan Arıkan, sorunun çözümü için talimatını ve 15 dakika zaman verdi. Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gelerek temizlik çalışmasını anında yaptı, çözüme kavuşuldu.

“Sivrisinek sorunu çözülecek”

Kısa sürede yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi veren Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, “Sivrisinek sorunu ile ilgili 8 olan ilaçlama araç sayısını bir günde 12’ye çıkardık. Tatil yok. İnşallah en kısa sürede çözeceğiz” dedi.

“Başıboş Keçiler ve Köpeklere çözüm getirildi”

Söke’nin önemli sorunlarından biri olan başıboş keçilerin bu hafta İlçe Emniyeti ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile toplatılacağını belirten Başkan Arıkan; başıboş köpekleri de toplamaya başladık. Şu ana kadar 50-60 civarında köpek alınarak Büyükşehir ve Kuşadası barınaklarına götürüldü” dedi. Önümüzdeki süreçte ilk hedefin yeni köpek barınağının yapımı olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Proje hazır, yakın zamanda ihaleye çıkılacak” dedi.

“Problemlerle değil, projelerle gündemde olacağız”

‘Çarşamba pazarının üzeri kapanıyor, Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın zamanda İstasyon Caddesi düzenleme çalışmaları başlayacak, bizim de yapacağımız asfaltlama çalışmaları da gündemimizde var’ diyen Başkan Arıkan; “önümüzdeki süreçte problemlerle değil, projelerle gündemde olacağız” dedi.

“Efes Sineması proje çalışmaları başlatıldı”

Efes Sineması’nın restorasyon çalışmaları içinde adım attıklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Proje çalışmalarımız başladı. İnşallah, Valilikten de destek alacağız. Efes Sineması çok kıymetli ve çok önemli bir değer. Söke’nin ve Söke Belediyesi’nin malı. Rahmetli Başkanımız Söke’ye kazandırdı. Güzel olacak” diye konuştu.

Söke Olay

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sokeolay.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.