Güzeltepelileri buluşturan şenlik

SÖKE (Web Sitesi) - Web Sitesi | 20.08.2023 - 11:36, Güncelleme: 20.08.2023 - 11:36
 

Güzeltepelileri buluşturan şenlik

Güzeltepe Mahallesi Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen Güzeltepelileri ve dostlarını buluşturan yaz şenliğinin 20.’si yapıldı.
Yüzlerce Güzeltepeli ve dostları bir araya geldi Güzeltepe Meydanı’nda düzenlenen şenliğe, CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın, Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Meclis Başkanı Yusuf Çam ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli ile yurtdışından, Söke’den, çevre il ve ilçelerden gelen Güzeltepeliler ile davetliler katıldı. “Güzeltepeliler ve Güzeltepe’ye gönül vermiş dostlarımızla bir aradayız” Güzeltepe Mahallesi Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Durul Yaman yaptığı açıklamada, “Şenliğimize destek veren Söke Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi sonsuz teşekkülerimizi iletiyor, gelen muhtarlarımıza da hoş geldiniz diyoruz. Derneğimizin kuruluşunun 20. Yılını pantemi nedeniyle kutlayamadık. 3 yıllık bir aranın ardından bu sene derneğimizin 23. Yılını sizlerle birlikte kardeşlik, dostluk ve huzur içinde hep birlikte kutluyoruz. Güzeltepelileri ve Güzeltepe’ye gönül vermiş dostlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Şenliğimizi önümüzdeki yıllarda festival haline çevirmeyi planlıyoruz” dedi. “Güzeltepeliler olarak bir aradayız” Güzeltepe Mahalle Muhtarı Musa Ölmez, “Şenliğimize yurtdışından gelen, Söke’de ve değişik şehirlerde oturan köylülerimiz ve çevre köylerden gelen misafirlerimiz katılıyor. Şenliğimize katkılarında dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere emeği geçen başkanlarımıza ve koordinatörümüze çok teşekkür ederiz. Bize gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı da saygılarımızı sunarız” şeklinde konuştu. “Burada birlik ve dayanışmanın en güzel örneği sergileniyor” Şenliğe destek veren Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli de, “Değerli kardeşimiz Durul Yaman ve muhtarımızla bir aradayız. Güzeltepe Kültürünü Yaşatma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı gecelerinde beraberiz. Sadece biz değil neredeyse bütün Söke burada. Birlik beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergiliyorlar. Yaklaşık da 20 yıldır bu geceler devam ediyor” dedi. Davul zurna sesleri Beşparmak Dağları’nda yankılandı Yaz Şenliği’nde daha sonra, meydanı dolduran Güzeltepeliler, hem kendi hazırladıkları yiyecekleri yediler, hem de eski ve köklü bir geleneği yaşatıyor olmaktan mutlu bir şekilde gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler. 23 yıldır devam eden ve çok sayıda kişinin katıldığı gecede, semahlar oynandı, halaylar çekildi, davul zurna sesleri Beşparmak Dağları’nda yankılandı. Hüseyin Işık-Söke Olay
Güzeltepe Mahallesi Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen Güzeltepelileri ve dostlarını buluşturan yaz şenliğinin 20.’si yapıldı.

Yüzlerce Güzeltepeli ve dostları bir araya geldi

Güzeltepe Meydanı’nda düzenlenen şenliğe, CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın, Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Meclis Başkanı Yusuf Çam ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli ile yurtdışından, Söke’den, çevre il ve ilçelerden gelen Güzeltepeliler ile davetliler katıldı.

“Güzeltepeliler ve Güzeltepe’ye gönül vermiş dostlarımızla bir aradayız”

Güzeltepe Mahallesi Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Durul Yaman yaptığı açıklamada, “Şenliğimize destek veren Söke Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi sonsuz teşekkülerimizi iletiyor, gelen muhtarlarımıza da hoş geldiniz diyoruz. Derneğimizin kuruluşunun 20. Yılını pantemi nedeniyle kutlayamadık. 3 yıllık bir aranın ardından bu sene derneğimizin 23. Yılını sizlerle birlikte kardeşlik, dostluk ve huzur içinde hep birlikte kutluyoruz. Güzeltepelileri ve Güzeltepe’ye gönül vermiş dostlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Şenliğimizi önümüzdeki yıllarda festival haline çevirmeyi planlıyoruz” dedi.

“Güzeltepeliler olarak bir aradayız”

Güzeltepe Mahalle Muhtarı Musa Ölmez, “Şenliğimize yurtdışından gelen, Söke’de ve değişik şehirlerde oturan köylülerimiz ve çevre köylerden gelen misafirlerimiz katılıyor. Şenliğimize katkılarında dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere emeği geçen başkanlarımıza ve koordinatörümüze çok teşekkür ederiz. Bize gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı da saygılarımızı sunarız” şeklinde konuştu.

“Burada birlik ve dayanışmanın en güzel örneği sergileniyor”

Şenliğe destek veren Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli de, “Değerli kardeşimiz Durul Yaman ve muhtarımızla bir aradayız. Güzeltepe Kültürünü Yaşatma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı gecelerinde beraberiz. Sadece biz değil neredeyse bütün Söke burada. Birlik beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergiliyorlar. Yaklaşık da 20 yıldır bu geceler devam ediyor” dedi.

Davul zurna sesleri Beşparmak Dağları’nda yankılandı

Yaz Şenliği’nde daha sonra, meydanı dolduran Güzeltepeliler, hem kendi hazırladıkları yiyecekleri yediler, hem de eski ve köklü bir geleneği yaşatıyor olmaktan mutlu bir şekilde gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.

23 yıldır devam eden ve çok sayıda kişinin katıldığı gecede, semahlar oynandı, halaylar çekildi, davul zurna sesleri Beşparmak Dağları’nda yankılandı.

Hüseyin Işık-Söke Olay

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sokeolay.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.